Společnost JOPECO uvádí pneumatiky značky GT Radial na český trh

Společnost JOPECO uvádí pneumatiky značky GT Radial na český trh
02.04.2012

Společnost JOPECO spol. s r.o. je od loňského jara exkluzivním dovozcem a distributorem značky GT Radial.

Společnost JOPECO patří v současnosti k významným hráčům na trhu s pneumatikami. Od svého založení v roce 1996 jsou hlavními aktivitami velkoobchod a maloobchod s pneumatikami, protektorování pneumatik a provoz prodejně servisní sítě. Za 15 let své existence se společnost JOPECO vypracovala z pozice malé regionální firmy na uznávaného hráče s celorepublikovým záběrem, vlastním protektorovacím závodem a prodejně servisní sítí, čítající 6 poboček v rámci ČR.  Jediným vlastníkem je Petr Vlk, který stál také při zrodu společnosti v devadesátých letech. Sídlo společnosti je situováno ve východočeském Náchodě.

V nabídce dnes naleznete široký sortiment pneumatik zejména pro osobní a nákladní vozidla, všech renomovaných značek. Na skladech společnosti JOPECO je zákazníkům k dispozici více než 50 000ks pneumatik. Ruku v ruce se širokou nabídkou produktů jde komplexní nabídka služeb pro vozové parky a dealery.

Standardem jsou vysoká úroveň servisních služeb, profesionálně proškolený personál, nebo elektronický objednávkový systém a dodávky zboží do 24 hodin v rámci celé ČR.

Od března loňského roku se nabídka společnosti JOPECO rozšířuje o špičkové produkty značky GT Radial.

Pneumatiky GTRadial jsou dnes vyráběny koncernem GITI Tire, se sídlem v Sngapůru.

Výroba a distribuce pneumatik představuje pro skupinu GITI nejvýznamnější oblast, mimo tuto oblast však koncern zastřešuje činnosti v oblast petrochemického průmyslu, výrobu strojů pro výrobu pneumatik, zemědělství a těžbou, bankovnictví, či vlastní prodejní řetězce v Asii. Společnost GITI Tire byla založena v roce 1993 a za necelých 18 let své existence se vypracovala mezi 10 největších světových výrobců pneumatik, s produkcí 80 milionů pneumatik ročně. V oblasti nákladních pneumatik je GITI Tire dokonce 4. největším světovým výrobcem s roční produkcí 7,4 milionu pneu.

Pod značkou GT Radial jsou dnes vyráběny pneumatiky pro osobní automobily, vozidla 4x4 a SUV, dodávková vozidla a nákladní automobily. Aktuální šíře sortimentu dnes pokrývá více než 90% potřeby Evropského trhu. Velká část pneumatik končí jako originální obutí nových vozidel asijské provenience, ale také renomovaných automobilek, jako je koncern GM, FIAT, CHEVROLET, SUZUKI a další. Produkty GT Radial jsou dnes vyráběny za užití těch nejmodernějších technologií v šesti výrobních závodech v Číně a Indonesii. Koncern GITI Tires se také může pochlubit jedním s největších a nejmodernějších výzkumně vývojovým centrem ve kterém pracuje více než 300 špičkových odborníků.

Produkty GT Radial jsou dnes vyváženy do více než 100 zemí celého světa. Evropa v současnosti představuje pro značku GTRadial jeden s klíčových trhů a tomu odpovídají i aktivity, které GITI Tire v Evropě v posledních letech vyvíjí. V roce 2005 vznikla společnost GITI Tire Europe, která zastřešuje veškeré aktivity v oblasti prodeje, marketingu a vývoje pneumatik. Pneumatiky určené pro evropský trh jsou dnes vyvíjeny a testovány v Evropě a jsou šité na míru provozních podmínek a potřeb evropských zákazníků.

Za účelem vývoje a testování pneu bylo ve Velké Británii založeno Evropské Technické Centrum (ETC) s vlastním testovacím okruhem. Pneumatiky GT Radial které se dostávají k zákazníkům, mají za sebou důkladné testování na testovacích tratích a také testy realizované v běžném provozu. Jen pneumatiky, které v důkladných testech obstojí, se poté dostávají do sériové výroby.  Navíc každá pneu, která přichází k zákazníkovi je pečlivě testovaná v rámci speciálních testů, realizovaných přímo ve výrobním závodě ověřujících parametry v mnoha oblastech, jako je například odolnost, stabilita při vysokých rychlostech, valivý odpor a další.

Pneumatiky GT Radial  dnes přinášejí ten nejlepší poměr mezi užitnou hodnotou a cenou a ve všech směrech se rovnají velmi dobře známým značkám ze středního segmentu. V nabídce dnes nalezneme osobní pneumatiky, při jejichž výrobě se používají vlákna z rayonu, místo tradičního polyesteru a nejmodernější silikové směsi vyvíjené za užití nanotechnologií. Vlajkovou lodí v nabídce pro osobní pneumatiky je asymetrická pneumatika CHAMPIRO HPY, která slučuje nekompromisní vlastnosti na suché i mokré vozovce s vysokým jízdním komfortem. V nabídce osobních pneumatik dnes nalezneme mnoho produktů v rozměrech od 13 až do 20 palců. Velký důraz je kladen také na pneumatiky pro vozidla kategorie 4x4 a SUV, kde nalezneme celé spektrum produktů od vyloženě silničních až po terénní specialisty. Opomíjeny nejsou ani pneumatiky pro užitková vozidla. Které jsou optimalizovány pro vysokou odolnost a životnost, nízký valivý odpor a vyvážené jízdní vlastnosti.  Nosným produktem pro užitková vozidla je pneumatika MAXMILER EX, která je dostupná ve všech rozměrech od 14 do 16palců.

V oblasti nákladních pneumatik je k dispozici široká nabídka produktů pro všechny typy dopravy pro ráfky 17,5 – 24,5palců.Mezi hlavní přednosti nákladních pneu GT Radial patří vysoká životnost, přijatelná cena, nízký valivý odpor a skvělé jízdní vlastnosti.   Novinkou v nabídce je produkt GT259 v rozměru 385/55 R 22,5, který je určen pro řízené nápravy nákladních vozidel a tahačů vyznačující se extrémní životností, nebo také pneumatika GT686 pro hnané nápravy vozidel používaných v podmínkách smíšeného ON/OFF provozu, která zase nabízí skvělou trakci, vysokou odolnost a životnost.

Nákladní pneumatiky GT Radial se díky své vysoké kvalitě prosazují také do originální výbavy u evropských výrobců a mimo jiné jsou dnes osazovány například na návěsech Fliegel a KRONE.